Drum Corps International

Official DCI Scores

Welcome to your source for the only scores officially certified by Drum Corps International.

Scores will be released immediately following the completion of sanctioned Drum Corps International Tour events, though technological limitations at some venues may cause a minimal delay in releasing score and recap information.

DCI Performers Showcase - Venue 2
August 8, 2018
Indianapolis, IN

Woodwind - Woodwind Ensemble

PlaceCorpsScore
1Golden Empire Sax Quartet (Golden Empire)83.000
Powered byCompetition suiteView full recap

Woodwind - Saxophone

PlaceCorpsScore
1Armando Garcia (Gold)85.000
2Carlos Quinones (Music City)83.000
3Rodrigo Alvarez (Golden Empire)81.000
4Max Ellison (River City Rhythm)79.000
5Andrew Francis (Spirit of Atlanta)78.000
6Lauren Walega (Pioneer)74.000
Powered byCompetition suiteView full recap

Woodwind - Flute

PlaceCorpsScore
1Shani Lyubomirsky (Blue Devils B)90.000
2Emma Halseth (Gold)88.000
3Jon Popper (Seattle Cascades)85.000
4Kimberly Liptak (Legends)83.000
Powered byCompetition suiteView full recap

Woodwind - Clarinet/Double-Reed

PlaceCorpsScore
1Stellan Campbell (Spartans)93.000
2Morris Gelbart (Raiders)89.000
Powered byCompetition suiteView full recap

Brass - Tuba

PlaceCorpsScore
1Nick Arnaud (Santa Clara Vanguard)88.000
2Ben Carter (River City Rhythm)83.000
3Christian Noto (Louisiana Stars)79.000
4Kevin Nicholson (Pioneer)66.000
Powered byCompetition suiteView full recap

Brass - Trumpet

PlaceCorpsScore
1John Marks (Seattle Cascades)85.000
2Kody Bartel (Troopers)83.000
3John Brannon (Blue Devils)82.000
4Maxwell Osborn (Pacific Crest)80.000
5Luis Cervantes (Oregon Crusaders)78.000
6AJ Grover (Gold)77.000
7JuanDiego Hernandez (Golden Empire)73.000
8Payton Conkright (Pioneer)72.000
9Erica Grotz (Pioneer)70.000
Powered byCompetition suiteView full recap

Brass - Trombone

PlaceCorpsScore
1Skyler MacKinnon (Santa Clara Vanguard)93.000
2Scott Scheunemann (Troopers)80.000
3Andrew MacMurray (River City Rhythm)67.000
Powered byCompetition suiteView full recap

Brass - Mellophone

PlaceCorpsScore
1Shawn Lee (Pioneer)77.000
2Morgan Boyers (Pioneer)69.000
Powered byCompetition suiteView full recap

Brass - French Horn

PlaceCorpsScore
1Molly Neal (Blue Devils)90.000
2Madeleine Poulin (Raiders)87.000
3David Seanor (Spirit of Atlanta)85.000
4Ben Ayers (Blue Devils)83.000
5Tyler Winningham (Music City)82.000
6Dylan Sullivan (Golden Empire)79.000
Powered byCompetition suiteView full recap

Brass - Baritone/Euphonium

PlaceCorpsScore
1Leobardo Garcia (Santa Clara Vanguard)94.000
2Ivan Cordova (Blue Devils)92.000
3Daniel Irwin (Seattle Cascades)81.000
4Camilo Diaz (Gold)79.000
5Stephanie Plautz (Shadow)77.000
6Hannah McCullough (The Diplomats)71.000
7Stuart Andrade (Seattle Cascades)70.000
8Nathan Atkinson (Pioneer)57.500
Powered byCompetition suiteView full recap